Aglomarmury, marmury, granity, kwarce

Posiadamy bogaty wybór kamienia.

Aglomarmur złożony jest z wyselekcjonowanych odłamków skalnych (95% marmuru), połączonych specjalną żywicą poliestrową spełniającą rolę łącznika. Naturalne kruszywo sprawia, ze świetnie imituja parapety kamienne. Parapety wykonane z aglomarmuru absorbują temperaturę otoczenia, są bardzo trwałe (niełamliwe oraz odporne na scieranie) a dzięki gładkiej powierzchni łatwo je utrzymać w czystości, są nienasiąkliwe dzieki czemu nie ulegaja poplamieniu, odporne na promieniowanie UV oraz wilgoć.
Powierzchnia parapetu z konglomeratu jest polerowana, dzięki czemu uzyskuje się bardzo efektowny wygląd (płyta zachowuje połysk przez długi czas). Szeroki wachlarz kolorów w połączeniu z profesjonalną obróbką daje szeroką gamę rozwiązań i zastosowań.

Marmur to naturalny kamień, powstaje w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni, dolomitów). Ze względu na piękny "rysunek" ceniony jest jako materiał dekoracyjny. Cechuje się szczególnym pięknem i wytrzymałością. Naturalne faktury to wiodące cechy, które zdecydowały o tym, że marmur stał się nośnikiem stylów w architekturze wnętrz. Powierzchnia parapetu jest polerowana, dzięki czemu uzyskuje się bardzo efektowny wygląd.

Granit to nazwa skały magmowej głębinowej o wysokiej wytrzymałości na ścieranie i zarysowania. Granit wyróżnia także bardzo mała nasiakliwość wody dlatego jest stosowany w budownictwie i architekturzez zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Granit możemy wykorzystać jako elewacje, schody, posadzki, kostkę, parapety zewnętrzne oraz blaty kuchenne. Najtrwalsze są parapety z granitu. Nie ulegają przebarwieniom i są praktycznie niezniszczalne.

Kwarc to jeden z najtwardszych dostępnych elementów natury. W skali twardości znajduje się zaraz po diamencie. Powierzchnia kwarcu jest zamknięta, bezporowa i wytrzymała na ścieranie. Posiada także bardzo wysoką odporność termiczną. Ze względu na te cechy idealnie nadaje się do zastosowania w kuchni i łazience. Blaty wykonane z kwarcu są odporne na niekorzystne działanie bakterii i pleśni. Regularne mycie wodą z detergentem jest wystarczające do zachowania czystości i higieny.

 Zapraszamy naszego biura sprzedaży oraz do obejrzenia "Galerii zdjęć", ciągle uzupełniamy ofertę. Przykładowe kolory:

 

botticino.jpg rosa_del_garda.jpg

                          BOTTICINO              ROSA DEL GARDA

brecia.jpg calacatta.jpg

           BRECCIA  AURORA                            CALACATTA

perlato_apia.jpg asiago.jpg

                                                        PERLATO APPIA                   ROSSO ASIAGO

verde_tireno.jpg onciata.jpg

                                                     VERDE TIRRENO                                  BRECIA

toscana.jpg bianco.jpg

                                                                   TOSCANA              BIANCO GHIACCIO  

rasotica.jpg dayno_reale.jpg

                                                                 RASOTICA                        DAYNO REALE

aglocement.jpg palony.jpg

                                                            AGLOCEMENT                         ROSA BETA

multicolor.jpg gialo_weneciano.jpg

                                                           MULTICOLOR            GIALLO VENEZIANO 

kashmir_gold.jpg kashmir_white.jpg

                                                      KASHMIR GOLD                  KASHMIR WHITE